logo

MED ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ©2018.

Ön yükleyiciyi devre dışı bırak

Ev Yapımı Cilt Bakım Kürleri

Ev Yapımı Cilt Bakım Kürleri

Bakımlı olmak; herkesin önem verdiği konuların başında gelir. Kişinin en güzel makyajı aslında cildidir. Cildiniz ne kadar parlak ve bakımlı görünürse o kadar az makyaj yapmaya ihtiyaç duyarsınız.

Evde bulunan doğal malzemeler ile de harika bir cilde sahip olabilirsiniz.

  • 2 tatlı kaşığı toz şekere bir miktar zeytinyağı gezdirerek elde ettiğiniz karışımı elinizle cildinize uygulayabilirsiniz. Bu işlem sırasında cildinizi çok yormadan hafifçe bastırmanız önemli. Toz şekerin taneleri cildinizi canlandırırken zeytinyağı kaybedilen nemi sağlayacaktır. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz peeling uygulamasını çok sık yapmamanızı tavsiye ederiz.
  • Salatalığın suyunu sıkıp bir pamuk yardımıyla cildinizi temizleyerek nemlendirebilirsiniz. Bunun yanında suyunu tamamen çıkarmak yerine salatalığı rendeleyip püre haline getirebilir, yüzünüze maske olarak sürüp 10 dakika bekledikten sonra suyla temizleyebilirsiniz.
  • Ferah bir cilt isteyen kadınlara önerimiz, yüzünüzü sirke ile yıkayın. İki su bardağı suya ekleyeceğiniz 1 yemek kaşığı sirke ile yüzünüzü her gün yıkayın. Bu su sizi aynı zamanda ferahlatmaya da yarayacaktır. 
  • Pürüzsüz ve nefes alabilen bir cilde sahip olmayı herkes ister. 4 yemek kaşığı kahve, 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırıp cildinize sürün. Maske yüzünüzde kuruyunca ılık su ile yüzünüzü temizleyin.
Paylaş:

Etiketler: