logo

MED ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ©2018.

Ön yükleyiciyi devre dışı bırak

NEDEN CİLT BAKIMI YAPTIRMALIYIM?

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler kullanılarak cildin canlılığını tekrar kazandırmaya yönelik bir işlemdir. Ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin mat ve donuk görünmesine neden olan etkenlerden arındıran ve ölü hücreleri uzaklaştırarak sağlıklı ve parlak bir görünüm ortaya çıkaran  uygulamalardan oluşur. Cilt tipine uygun ürün ve tekniklerin kullanıldığı medikal bakımlar uzman estetisyen gözetiminde 1-1,5 saat süren işlemlerdir.

Medikal Cilt Bakımına başlamadan önce ilk olarak cilt analizi yapılır. Cilt analizinin belirlenmesinin ardından cilt tipine uygun dermokozmetik ürünlerin yardımı ile cildin canlılığı yeniden kazandırılmaktadır. Bu ürünler aracılığı ile ciltte biriken yağlar, siyah noktalar ve özellikle makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine etki eden faktörler cilt üzerinden arındırılmaktadır.

  • Cildin oksijen miktarının karşılanmasını sağlamaktadır. Böylece cansız ve solgun bir cilt taze ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmaktadır.
  • Cilt bakımı sonrasında cildin yağ dengesi düzenlenir ve aşırı yağlanma veya kuruluk gibi cilt sorunlarının önüne geçilmiş olmaktadır. Ayrıca cilt pullanması ve deri döküntüler gibi şikayetlerde de en aza indirilmektedir.
  • Derin olmayan cilt lekelerini ve cilt izlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Cilt tonundaki farklar ve dengesizlikler giderilmektedir.
  • Yaşa bağlı olarak gelişen kırışıklıklar ve bu kırışıklıkların oluşum sürelerinin uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca kırışıklık oluşumunun önüne geçerek minimum düzeyde tutmaktadır. Bu nedenle kırışıklıkların önlenmesi ve oluşum sürecinin uzatılması için uzun medikal cilt bakım yöntemleri uzun yıllar boyunca etkin bir şekilde tercih edilmektedir.
Paylaş:

Etiketler: