AKUSTİK DALGA TERAPİSİ - AWT

blog_11.jpg

Akustik Dalga Terapisi – AWT

 

Pürüzsüz cildin yeni teknolojisi akustik dalga terapisi…

 

Yaşın ilerlemesi ile birlikte elastikiyetini kaybeden deride belli deformeler oluşmaktadır. Bu deformeler derinin en üst düzeyinde yer almasından dolayı spor ve benzeri egzersizlerle çözüme kavuşmamaktadır. Değişik nedenlere bağlı olarak ciltte meydana gelen portakal görünümündeki deformeler selülit olarak adlandırılmaktadır. Ağırlık olarak kadınlarda karşılaşılan bu durum üzerinde birçok araştırma yapılması yeni çözüm yollarını da beraber getirmiştir. Selülitin yüzeysel yağ tabakasında oluşmasından kaynaklı, egzersiz ve kilo kayıpları selülitin azalmasını etkilememektedir.

 

AWT (Akustik Dalga Terapisi) Nasıl Uygulanır?

Herhangi bir kimyasal kullanılmadan veya farklı tekniklere gerek kalmadan güçlü ses dalgalarının sağladığı şoklar ile alt tabaka içerisinde bulunan deforme alanlara etki eder. Ses dalgaları deri ve yağlardan geçerek selülite sebep olan etkenleri düzeltir. AWT, güçlü mekanik enerji dalgaları ile 6-10 cm derinliklere kadar doku kontrolü sağlamaktadır. Aynı zamanda şok dalgalarının etkisi ile metabolik iyileşmeleri de getirmektedir. Akustik Dalga Terapisi (AWT) selülit için etki oluştururken beraberinde başka faydalarda sunmaktadır. 3 Yönlü etki görülen AWT; Selülitleri giderir, bölgesel yağ fazlalıklarından kurtarır, sıkıştırma- cilt gevşekliği- toplarlama konusunda rol oynamaktadır.

 

AWT Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Uygulamanın gerçekleştiği süreçte bol su tüketimi oldukça önemlidir. Sağlıkla beslenme programı ile gerçekleştirildiğinde etkisini çok daha çabuk ve kalıcı olarak göstermektedir. Kalçalar, karın bölgesi, bacaklar, yüz bölgesi ve kolların üst kısımları Akustik Dalga Terapisinin uygulanabildiği alanlardır. Derinin yeniden canlanmasına olanak sağlayan AWT, günümüzün güzellik sırları arasında ismini ilk sıralara yazdırmaktadır.

 

AWT Tedavisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Selülit, popo kaldırma, cilt sıkılaştırma ve bölgesel incelme için kullanılabilen bu uygulama haftada 2 kez olmak üzere ortalama 10 seans yapılmalıdır. Seans sayısı hastanın ihtiyaç düzeyine göre değişmektedir. Bir bölgenin işlem süresi yaklaşık olarak 10-30 dk. arasında değişmektedir. Tedavi sırasında işlem yapılan bölgede ağrı, acı ve yanık gibi ekstrem durumlar meydana gelmemektedir.

 

AWT Tedavisi Kimlere Uygulanmamalıdır?

Karaciğer ve böbrek yetersizliği, tedavi uygulanacak bölgede enfeksiyon varsa, kalp-damar rahatsızlığı, bacaklarda varis problemleri bulunuyorsa, ileri düzeyde şeker hastalığı, tedavi edilmemiş kanama bozukluğu olanlar ya da kan sulandırıcı kullananlar, bacakta pıhtı varsa, hasta hamilelik veya emzirme sürecindeyse AWT uygulanmamalıdır.

 

Nasıl Bir Sonuç Elde Ederim?

Günlük hayatınızı etkilemeden yaptırabileceğiniz bu işlem sonrasında cilt elastikiyeti artar ve sıkılaşır, Fibroz bantlar çözülerek cildi bırakır ve selülit giderilir, kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım güçlenerek düzenlenir, kaslarda biyomekanik stimülasyon ve pasif egzersiz ile kas kondüsyonu artar, kalori harcanır, doku enim aktiviteleri ile lokal ve genel lipoliz etkisi oluşturur, metobolizma hızını arttırarak kilo vermeye yardımcı olur. Bu süreçte hastanın yapması gereken dengeli beslenme, uygulamalar süresince günde minimum 2.5-3 lt. su tüketme, günlük yürüyüş aktivitelerine dikkat edilmeli ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.