LEKE TEDAVİLERİ

blog_6.jpg

LEKE TEDAVİLERİ

Bakımlı bir cilt sizi her zaman genç ve sağlıklı gösterir…

Her ne kadar fark etmesekte gün içinde yüzümüze milyonlarca toz ve bakteri nüfuz etmektedir. Bu da cildinizin yorgun ve soluk görünmesine neden olmaktadır. Yorgun ve soluk görünümün dışında güneş ışınları, stres, hamilelik, hormonal değişiklikler cildimizde bazı lekelenmelere zemin hazırlamaktadır.

Lekelerin yüzeysel veya derin oluşu leke tedavisinin süresini ve başarısını oldukça önemli bir oranda etkilemektedir. Cildin hassas olduğu, güneş ve kimyasal maddelere en çok maruz kalan yüz bölgesi başta olmak üzere ilerleyen yaşlarda tüm vücutta leke görülebilmesi mümkündür. Cilde gelişi güzel tedaviler uygulamamak, cildi sürekli nemlendirmek, 4 mevsim boyunca koruyu kullanmak cilt sağlığı için dikkat edilmesi gereken hususlardan. Leke tedavisinde ilk olarak lekelerin derin ya da yüzeysel olup olmadığı test edilmektedir.

Lekelerin yeni oluşmuş olması tedavi süresini bir o kadar hızlandırmaktadır. Herhangi bir akut problem (yanık, kızarıklık, pullanma vb.) esnasında tedavi uygulanmamalıdır. Leke tedavisinde; Lazer sistemleri, mezoterapi, kimyasal peeling gibi tedaviler uygulanabilmektedir. Bu tedaviler tek başına gerçekleştirebildiği gibi destekleyici tedaviler ile de gerçekleştirilebilmektedir