LENF DRENAJ

blog_3.jpg

 Lenf Drenaj

 

O, olmadan vücudumuz bir balon gibi şişiyor…

Vücudumuzda bizi sağlıklı tutmayı sağlayan bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem lenf drenajdır. Lenf drenaj sisteminin amacı vücudumuzda oluşacak sıvı birikintilerini engellemektir. Küçük ve hassas damarlardan oluşan lenf damarları, bütün organlarımızı çevrelemektedir. Vücudumuzda yer alan bu sistem en küçük ağrılara, halsiz olmamıza, soğuk algınlığına yakalanmamızda büyük bir rol oynamaktadır. Lenf damarlarının içerisinde bulunan renksiz sıvı, lenf damarları ve vücut içinde dolaşarak vücudun sıvı dengesini korumakla beraber vücudumuzu bakteri, virüs vb. zararlı maddelerden uzaklaştırmaktadır.

 

Lenf Drenaj Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Lenf drenaj masaj sistemi, vücudumuzdaki atık maddelerden ve ödemlerden kurtulmamızı sağlayan bu sistem için geliştirilmiştir. Lenf drenaj masaj sistemi ile vücuda haricen basınç uygulanmaktadır. Uygulamanın işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak bu hizmeti uzman kontrolünde almalısınız. Bunun sebebi ise farklı basınç uygulanması durumunda lenf sisteminiz çöküntüye uğrayabilmektedir. Lenf drenaj masaj uygulamasında hastaya ince bir çorap giydirildikten sonra bel bölgesinden ayak ucuna kadar saran kapalı bir kılıf ile bu bölgeler sarılmaktadır. Ardından makine çalıştırılarak ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla belirlenen derecede basınçlar uygulanarak Lenf drenaj masajı sağlanır.

 

Lenf Drenaj Hangi Bölgelere ve Ne Zaman Uygulanabilir?

Lenf Drenaj masajı uygulama kapsamı gereği tüm vücudu sarmaktadır bu sebepten dolayı vücudun tamamına uygulanabilir diyebiliriz. İşlem yapılan bölgelere herhangi bir klinik zarar ile karşılaşılmamaktadır. Lenf Drenaj masaj tedavisi, hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde, destekleyici olarak zayıflama tedavilerinde, selülit gidermede, destekleyici olarak hamilelik sonrası oluşan ödemlerde, vücutta biriken toksinlerin atılmasında tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanmamalıdır?

Yüksek tansiyon hastalarında, hemeroid hastalarında, şeker hastalarında, hamilelerde ve kemik erimesi hastalarında uzman hekim eşliğinde uygulama sağlanmalıdır.

 

Lenf Drenaj Uygulaması Kaç Seans Uygulanır?

Lenf Drenaj masaj tedavisi kişinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Destekleyici bir tedavi olarak yapılıyorsa tedaviye göre belirlenmektedir. Kişiye göre haftada 2-3 kere uygulanması idealdir. İşlem süresi ortalama 30 dakika sürmektedir.

 

Nasıl Bir Sonuç Elde Ederim?

Doğru basınçta uygulanan sistematik Lenf Drenaj masajının ardından vücudumuzdaki lenfatik dolaşım hızlanır, ödemler vücuttan atılır, selülitlerde kaybolma gözlemlenir, zayıflama için yapılan diyet ve spora destek olarak bu süreci hızlandırır, kan dolaşımı hızlanır, buna bağlı olarak lokal yağlar parçalanır ve kan dolaşımının artması ile cildiniz pürüzsüz bir görünüm kazanır.